Термална вода Gamarde

Термална вода Gamarde
EAU DE GAMARDE 250 ml спреј

Смирувачка и прочистувачка вода.

Својство:

Високо минерална и богата со сулфур, Gamarde термалната вода има големо омекнувачко, смирувачко и прочистувачко дејство врз кожата. Ги смирува црвенилата, ја хидрира сувата кожа, погодна за употреба како кај возрасните така и кај децата.

Начин на употреба:

Испрскајте мала количина од термалната вода на лицето и вратот онолку пати колку што ќе почувствувате потреба и оставете да се исуши тапкајки ја кожата со прстите.

СОСТОЈКИ: Gamarde aqua (Gamarde Water), Nitrogen, Butylene glycol, Sodium salicylate, Citric acid.

99% од состојките се од природно потекло

Laboratoires Dermatologiques GamARde-France експерти во областа на дерматологијата создадоа високо ефикасна и сигурна, 100% природна и органска дермокозметика базирана на иновантен микс помеѓу Термална вода од Gamarde les Bains и органското масло од Арган. Благодарение на нејзините заштитувачки, омекнувачки и смирувачки дејства врз кожата, термалната вода  ги намалува и спречува иритациите и црвенилата на кожата, ја омекнува и ја прави поздрава. Маслото од Арган има неверојатни бенефиции за убавината на кожата и косата, благодарение на големото присуство на Омега 6 масните киселини. Поради извонредната хидратантна и хранлива моќ, анти ејџ ефект и обновувачко дејство, ова масло е идеално за враќање на балансот и еластичноста на кожата и дава чувство на комфор и благосостојба.

Сертифицирана како органска од страна на институцијата за органски сертификат Qualité France, согласно стандардите на COSMEBIO, Laboratoires Dermatologiques Gamarde ви гарантира природна козметика каде состојките од растително потекло доаѓаат од органска култура, која е согласна со нормите и правилата на органското одгледување на растенијата и ја почитува и заштитува околината.Сите производи се се максимално нежни и специјално истражувани за да одговараат дури и на најчувствителната и најнежната кожа на лицето и телото на секој член од Вашето семејство .

  • 495 MKD

Количина

БИОХАБИТ