Лосион за ревитализација

Нега на коса
Ампули 6 х 5мл

За асфиксично теме.

Лосион/ампули кои го стимулираат безживотно теме и растот на коса. Специјалната формула без алкохол покрај тоа што го спречува опаѓањето на косата, длабински ја ревитализира косата и може слободно да се нанесе по целата должина. Резултатот е поздрава, поцврста и посјајна коса.

Начин на употреба:

По миењето на косата со еден од шампоните на Gamarde, се крши ампулата и нејзината содржина се нанесува на мокра коса (на темето и по должината). Се прави блага масажа на темето и косата. НЕМА ПОТРЕБА ОД ИЗМИВАЊЕ.

Активни состојки од природно потекло:

Термална вода Gamarde (смирува иритации, црвенило), Вода од Лаванда (го забрзува обновувањето на темето), Екстракт од Црна рибизла (природен извор на вит.Ц), Екстракт од Луцерка (ревитализира), Екстракт од Боровница (го потикнува растот на косата, адстригент, тонира), Етерично масло од Темјан и Цимет (стимулира).

СОСТОЈКИ: Aqua (Water), Lavandula angustifolia (Lavender) flower water*, Gamarde aqua (Gamarde Water), Hydrolyzed wheat protein, Maris sal, Spiraea ulmaria (Meadowsweet) flower extract*, Ononis spinosa (Restharrow) root extract*, Medicago sativa (Alfalfa) extract*, Origanum majorana (Sweet Marjoram) extract*, Vaccinium myrtillus (Bilberry) fruit extract*, Ribes nigrum (Black Currant) leaf extract*, Copper gluconate, Thymus vulgaris (Thyme) flower/leaf oil*, Cinnamomum zeylanicum (Cinnamon) bark oil*, Cananga odorata (Ylang Ylang) flower oil*.

* состојки од органско потекло

99% од состојките се од природно потекло

10% од вкупните состојки се од органско потекло

Laboratoires Dermatologiques GamARde-France експерти во областа на дерматологијата создадоа високо ефикасна и сигурна, 100% природна и органска дермокозметика базирана на иновантен микс помеѓу Термална вода од Gamarde les Bains и органското масло од Арган. Благодарение на нејзините заштитувачки, омекнувачки и смирувачки дејства врз кожата, термалната вода  ги намалува и спречува иритациите и црвенилата на кожата, ја омекнува и ја прави поздрава. Маслото од Арган има неверојатни бенефиции за убавината на кожата и косата, благодарение на големото присуство на Омега 6 масните киселини. Поради извонредната хидратантна и хранлива моќ, анти ејџ ефект и обновувачко дејство, ова масло е идеално за враќање на балансот и еластичноста на кожата и дава чувство на комфор и благосостојба.

Сертифицирана како органска од страна на институцијата за органски сертификат Qualité France, согласно стандардите на COSMEBIO, Laboratoires Dermatologiques Gamarde ви гарантира природна козметика каде состојките од растително потекло доаѓаат од органска култура, која е согласна со нормите и правилата на органското одгледување на растенијата и ја почитува и заштитува околината.Сите производи се се максимално нежни и специјално истражувани за да одговараат дури и на најчувствителната и најнежната кожа на лицето и телото на секој член од Вашето семејство .

  • 750 600 MKD

Количина

БИОХАБИТ