Многу богат хидратантен крем

Дехидрирана кожа
40 g туба

За дехидрирана многу сува и чуствителна кожа.

Богат хидратантен крем специјално формулиран за да ги задоволи барањата и на најсувата, дехидрирана и чувствителна кожа. Термалната вода од изворот Gamarde ги спречува црвенилата и иритациите на кожата, маслото од арган длабоко ја храни кожата, а хијалуронската киселина ја враќа еластичноста на самата кожа. Еден час по употребата на овој крем се забележува зголемена хидратација +80%.

ДОКАЖАНА ЕФИКАСНОСТ

Зголемена хидратација +80% еден час по апликација.

Тест извршен врз 10 жени.

Активни состојки од 100% природно потекло:

Термална вода Gamarde (смирува иритаци,црвенило), Масло од Арган (храни, антиоксидант), Хијалуронска киселина од природно потекло (ја задржува влагата, ја враќа еластичноста на кожата), Масло од Сончоглед (обновува, храни), Шеа путер (храни, обновува, заштитува), Етерично масло од Палмароса и Лаванда (омекнува, смирува).

СОСТОЈКИ: Gamarde aqua (Gamarde Water), Elaeis guineensis (Palm) oil*, Helianthus annuus (Sunflower) seed oil*, Olus oil, Glycerin, Cetearyl alcohol, Argania spinosa (Argan) kernel oil*, Cera alba* (Beeswax), Cetearyl glucoside, Xylitylglucoside, Arachidyl alcohol, Glyceryl stearate citrate, Anhydroxylitol, Glyceryl caprylate, Butyrospermum parkii (Shea) butter*, Sodium hyaluronate, Xylitol, Cymbopogon martini (Palmarosa) oil*, Cinnamomum camphora (Camphor) bark oil, Lavandula hybrida (Lavandin) oil*, Tocopherol, Parfum (Fragrance), Behenyl alcohol, Arachidyl glucoside, Xanthan gum, Citric acid, Citral, Farnesol, Geraniol, Limonene, Linalool.

* состојки од органско потекло

100% од состојките се од природно потекло

23% од вкупните состојки се од органско потекло

Laboratoires Dermatologiques GamARde-France експерти во областа на дерматологијата создадоа високо ефикасна и сигурна, 100% природна и органска дермокозметика базирана на иновантен микс помеѓу Термална вода од Gamarde les Bains и органското масло од Арган. Благодарение на нејзините заштитувачки, омекнувачки и смирувачки дејства врз кожата, термалната вода  ги намалува и спречува иритациите и црвенилата на кожата, ја омекнува и ја прави поздрава. Маслото од Арган има неверојатни бенефиции за убавината на кожата и косата, благодарение на големото присуство на Омега 6 масните киселини. Поради извонредната хидратантна и хранлива моќ, анти ејџ ефект и обновувачко дејство, ова масло е идеално за враќање на балансот и еластичноста на кожата и дава чувство на комфор и благосостојба.

Сертифицирана како органска од страна на институцијата за органски сертификат Qualité France, согласно стандардите на COSMEBIO, Laboratoires Dermatologiques Gamarde ви гарантира природна козметика каде состојките од растително потекло доаѓаат од органска култура, која е согласна со нормите и правилата на органското одгледување на растенијата и ја почитува и заштитува околината.Сите производи се се максимално нежни и специјално истражувани за да одговараат дури и на најчувствителната и најнежната кожа на лицето и телото на секој член од Вашето семејство .

  • 1210 MKD

Количина

БИОХАБИТ