Интензивен хранлив крем

Сува кожа
40 g туба

За сува до многу сува кожа.

Формула која преставува концентрирана комбинација од многу активни и хранливи состојки, одлично ја заштитува и обновува дури и најсувата и атопична кожа од студот и загаденоста. Го спречува црвенилото и чуството на пецкање и чешање, при што кожата станува мека и нежна на допир.

Начин на употреба:

Наутро и навечер на убаво исчистено лице и врат. За подобри резултати нанесете прво Интезивен Хранлив Серум од Арган, оставете да се впие, па потоа нанесете мала количина од Интезивниот Хранлив Крем.

Активни состојки од 100% природно потекло:

Термална вода Gamarde (смирува иритации и црвенило), Масло од Арган (храни и дава анти ејџ ефект), Шеа путер (богат со про витаминот А и витаминот Е, обновува, длабоко ја храни кожата, заштитува), Масло од Сончoглед (обновува), Восок (храни), Етерично масло од Лаванда (омекнува, прочистува, исцелува).

СОСТОЈКИ: Gamarde aqua (Gamarde Water), Helianthus annuus (Sunflower) seed oil*, Argania spinosa (Argan) kernel oil*, Polyglyceryl-3 polyricinoleate, Cera alba* (Beeswax), Hydrogenated castor oil, Kaolin, Parfum (Fragrance), Cinnamomum camphora (Camphor) bark oil, Tocopherol, Butyrospermum parkii (Shea) butter*, Lavandula hybrida (Lavandin) oil*, Benzyl benzoate, Citral, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Limonene, Linalool.

* состојки од органско потекло

100% од состојките се од природно потекло

38% од вкупните состојки се од органско потекло

Laboratoires Dermatologiques GamARde-France експерти во областа на дерматологијата создадоа високо ефикасна и сигурна, 100% природна и органска дермокозметика базирана на иновантен микс помеѓу Термална вода од Gamarde les Bains и органското масло од Арган. Благодарение на нејзините заштитувачки, омекнувачки и смирувачки дејства врз кожата, термалната вода  ги намалува и спречува иритациите и црвенилата на кожата, ја омекнува и ја прави поздрава. Маслото од Арган има неверојатни бенефиции за убавината на кожата и косата, благодарение на големото присуство на Омега 6 масните киселини. Поради извонредната хидратантна и хранлива моќ, анти ејџ ефект и обновувачко дејство, ова масло е идеално за враќање на балансот и еластичноста на кожата и дава чувство на комфор и благосостојба.

Сертифицирана како органска од страна на институцијата за органски сертификат Qualité France, согласно стандардите на COSMEBIO, Laboratoires Dermatologiques Gamarde ви гарантира природна козметика каде состојките од растително потекло доаѓаат од органска култура, која е согласна со нормите и правилата на органското одгледување на растенијата и ја почитува и заштитува околината.Сите производи се се максимално нежни и специјално истражувани за да одговараат дури и на најчувствителната и најнежната кожа на лицето и телото на секој член од Вашето семејство .

  • 2110 1688 MKD

Количина

БИОХАБИТ