Дневен и ноќен крем

Зрела кожа
40 g туба

Против стареење на кожата.

Крем кој ги намалува брчките и ја обновува зрелата кожа. Го балансира дефинирањето на стареењето и длабоко ја прочистува кожата, ја стимулира клеточната активност благодарение на полезноста на растителниот хлорофил. Во комбинација со активните органски масла кожата ќе биде долготрајно мазна, затегната, блескава и видливо подмладена.

Начин на употреба:

Се нанесува наутро и навечер на убаво исчистено лице. За подобри резултати користете ја навечер во комбинација со Ноќниот серум против стареење.

Активни состојки од 100% природно потекло:

Термална вода Gamarde (смирува иритации, црвенило), Масло од Арган (моќен антиоксидант богат со Омега 6 масни киселини), Масло од Лешник (богат со незаситени масни киселини (90%) против стареење, храни и навлажнува), Масло од Пченични никулци (богато со витамин Е, ја прави кожата еластична и затегната), Растителен Хлорофил (ја зголемува оксигенацијата и го ренегерира ткивото стимулирајќи го клеточниот метаболизам), Етерично масло од Палмароза (омекнува, регенерира), Етерично масло од Гераниум (измазнува).

СОСТОЈКИ: Gamarde aqua (Gamarde Water), Elaeis guineensis (Palm) oil*, Corylus avellana (Hazel) seed oil*, Cetearyl alcohol, Glycerin, Cera alba* (Beeswax), Argania spinosa (Argan) kernel oil*, Cetearyl glucoside, Ricinus communis (Castor) seed oil*, Glyceryl caprylate, Helianthus annuus (Sunflower) seed oil*, Cinnamomum camphora (Camphor) bark oil, Pelargonium graveolens (Rose Geranium) flower oil*, Cymbopogon martini (Palmarosa) oil*, Lavandula hybrida (Lavandin) oil*, Triticum vulgare (Wheat) germ oil, Cupressus sempervirens (Cypress) oil*, Thymus vulgaris (Thyme) flower/leaf oil*, Citrus aurantium amara (Bitter Orange) leaf/twig oil*, Inositol (myoinosite), Citric acid, Chlorophyllin-magnesium complex, Xanthan gum, Citral, Citronellol, Farnesol, Geraniol, Limonene, Linalool.

* состојки од органско потекло

100% од состојките се од природно потекло

29% од вкупните состојки се од органско потекло

Laboratoires Dermatologiques GamARde-France експерти во областа на дерматологијата создадоа високо ефикасна и сигурна, 100% природна и органска дермокозметика базирана на иновантен микс помеѓу Термална вода од Gamarde les Bains и органското масло од Арган. Благодарение на нејзините заштитувачки, омекнувачки и смирувачки дејства врз кожата, термалната вода  ги намалува и спречува иритациите и црвенилата на кожата, ја омекнува и ја прави поздрава. Маслото од Арган има неверојатни бенефиции за убавината на кожата и косата, благодарение на големото присуство на Омега 6 масните киселини. Поради извонредната хидратантна и хранлива моќ, анти ејџ ефект и обновувачко дејство, ова масло е идеално за враќање на балансот и еластичноста на кожата и дава чувство на комфор и благосостојба.

Сертифицирана како органска од страна на институцијата за органски сертификат Qualité France, согласно стандардите на COSMEBIO, Laboratoires Dermatologiques Gamarde ви гарантира природна козметика каде состојките од растително потекло доаѓаат од органска култура, која е согласна со нормите и правилата на органското одгледување на растенијата и ја почитува и заштитува околината.Сите производи се се максимално нежни и специјално истражувани за да одговараат дури и на најчувствителната и најнежната кожа на лицето и телото на секој член од Вашето семејство .

  • 1964 MKD

Количина

БИОХАБИТ