Флуид за околу очи и усни

Зрела кожа
20 g туба

Против брчки.

Лесен флуид кој ги корегира и тонира очните и усните контури, благодарејќи на активните компоненти при што знаците на умор и брчки се трајно намалени.

Начин на употреба:

Нанесете мала количина наутро и навечер на убаво исчистена кожа околу очите и усните.

Активни состојки од 100% природно потекло:

Термална вода Gamarde (смирува, богата со сулфур), Масло од Арган (моќен антиоксидант богат со Омега6 масни киселини), Масло од Пченични никулци (богато со витамин Е, ја прави кожата еластична и затегната), Етерично масло до Иланг Иланг (тонира), Етерично масло од Чемпрес (лимфен и венски деконгестив, против темните кругови).

СОСТОЈКИ: Gamarde aqua (Gamarde Water), Elaeis guineensis (Palm) oil*, Corylus avellana (Hazel) seed oil*, Cetearyl alcohol, Glycerin, Parfum (Fragrance), Argania spinosa (Argan) kernel oil*, Cetearyl glucoside, Glyceryl stearate citrate, Helianthus annuus (Sunflower) seed oil*, Glyceryl caprylate, Triticum vulgare (Wheat) germ oil, Cupressus sempervirens (Cypress) oil*, Lavandula hybrida (Lavandin) oil*, Cananga odorata (Ylang Ylang) flower oil*, Lavandula angustifolia (Lavender) oil*, Cymbopogon martini (Palmarosa) oil*, Cinnamomum camphora (Camphor) bark oil, Potassium gluconate, Silica, Xanthan gum, Citric acid, Benzyl benzoate, Benzyl salicylate, Citral, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Limonene, Linalool.

* состојки од органско потекло

100% од состојките се од природно потекло

29% од вкупните состојки се од органско потекло

Laboratoires Dermatologiques GamARde-France експерти во областа на дерматологијата создадоа високо ефикасна и сигурна, 100% природна и органска дермокозметика базирана на иновантен микс помеѓу Термална вода од Gamarde les Bains и органското масло од Арган. Благодарение на нејзините заштитувачки, омекнувачки и смирувачки дејства врз кожата, термалната вода  ги намалува и спречува иритациите и црвенилата на кожата, ја омекнува и ја прави поздрава. Маслото од Арган има неверојатни бенефиции за убавината на кожата и косата, благодарение на големото присуство на Омега 6 масните киселини. Поради извонредната хидратантна и хранлива моќ, анти ејџ ефект и обновувачко дејство, ова масло е идеално за враќање на балансот и еластичноста на кожата и дава чувство на комфор и благосостојба.

Сертифицирана како органска од страна на институцијата за органски сертификат Qualité France, согласно стандардите на COSMEBIO, Laboratoires Dermatologiques Gamarde ви гарантира природна козметика каде состојките од растително потекло доаѓаат од органска култура, која е согласна со нормите и правилата на органското одгледување на растенијата и ја почитува и заштитува околината.Сите производи се се максимално нежни и специјално истражувани за да одговараат дури и на најчувствителната и најнежната кожа на лицето и телото на секој член од Вашето семејство .

  • 1842 1474 MKD

Количина

БИОХАБИТ