Флуид за баланс

Масна кожа
40 g туба

За масна кожа и кожа со неправилности.

Преставува вистинско решение за враќање на балансот на масната кожа. Коктелот од 12 есенцијални масла го отстранува вишокот на себум и истовремено ја хидрира кожата. Длабоко ја прочистува кожата и помага при каква било неправилност како проширени пори, митесери, акни и лузнички од акни. Со редовна употреба кожата е мека, хидрирана, избалансирана и со здрав сјај.

Начин на употреба:

Нанесете мала количина од флуидот на убаво исчистено лице наутро и навечер. За подобри резултати користете ја во комбинација со Sebo-control пенливата вода за миење.

Активни состојки од 100% природно потекло:

Термална вода Gamarde (смирува иритации и црвенило), Масло од Арган (моќен антиоксиданс богат со Омега 6 масни киселини), Масло од Лешник и Палма (регенерира), Етерично масло од Лаванда и Мајоран (омекнува), Етерично масло од Темјан, Лимон и Рузмарин (прочистува), Етерично масло од Каранфилче (прочистува).

СОСТОЈКИ: Gamarde aqua (Gamarde Water), Cetearyl alcohol, Lavandula angustifolia (Lavender) flower water*, Corylus avellana (Hazel) seed oil*, Parfum (Fragrance), Elaeis guineensis (Palm) oil*, Glycerin, Argania spinosa (Argan) kernel oil*, Cetearyl glucoside, Glyceryl stearate citrate, Glyceryl caprylate, Thymus vulgaris (Thyme) flower/leaf oil*, Lavandula latifolia (Lavender) herb oil*, Lavandula angustifolia (Lavender) oil*, Citrus medica limonum (Lemon) peel oil*, Rosmarinus officinalis (Rosemary) leaf oil*, Origanum majorana (Sweet Marjoram) flower oil*, Eugenia caryophyllus (Clove) bud oil*, Cupressus sempervirens (Cypress) oil*, Citrus aurantium amara (Bitter Orange) leaf/twig oil*, Cinnamomum zeylanicum (Cinnamon) bark oil*, Boswellia carterii (Olibanum) resin extract, Cymbopogon martini (Palmarosa) oil*, Xanthan gum, Citric acid, Cinnamal, Citral, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Limonene, Linalool.

* состојки од органско потекло

100% од состојките се од природно потекло

13% од вкупните состојки се од органско потекло

Laboratoires Dermatologiques GamARde-France експерти во областа на дерматологијата создадоа високо ефикасна и сигурна, 100% природна и органска дермокозметика базирана на иновантен микс помеѓу Термална вода од Gamarde les Bains и органското масло од Арган. Благодарение на нејзините заштитувачки, омекнувачки и смирувачки дејства врз кожата, термалната вода  ги намалува и спречува иритациите и црвенилата на кожата, ја омекнува и ја прави поздрава. Маслото од Арган има неверојатни бенефиции за убавината на кожата и косата, благодарение на големото присуство на Омега 6 масните киселини. Поради извонредната хидратантна и хранлива моќ, анти ејџ ефект и обновувачко дејство, ова масло е идеално за враќање на балансот и еластичноста на кожата и дава чувство на комфор и благосостојба.

Сертифицирана како органска од страна на институцијата за органски сертификат Qualité France, согласно стандардите на COSMEBIO, Laboratoires Dermatologiques Gamarde ви гарантира природна козметика каде состојките од растително потекло доаѓаат од органска култура, која е согласна со нормите и правилата на органското одгледување на растенијата и ја почитува и заштитува околината.Сите производи се се максимално нежни и специјално истражувани за да одговараат дури и на најчувствителната и најнежната кожа на лицето и телото на секој член од Вашето семејство .

  • 983 MKD

Количина

БИОХАБИТ