Eclat дневен крем за избелување

Пигментирана кожа
40 g туба

За пигментирана кожа и кожа без сјај.

Дневен крем за избелување со лесна текстура посебно формулирана за осветлување на темни дамки на кожата, остранува неправилности како што се пеги, го спречува производството на меланин, го обединува и разубавува лицето.

Начин на употреба:

Наутро, исчистете го лицето и вратот, нанесете со масирање мала количина од Eclat Серумот, а потоа нанесете го Eclat Дневниот крем.

ДОКАЖАНА ЕФИКАСНОСТ * *

Големината и интензитетот на кафените дамки се видно намалени: 100%.

Ја спречува појавата на дамки: 77%.

Тенот е светол, сјајен и изедначен: 100%.

** студија спроведена на 15 жени на возраст од 30 до 70 години, податоци собрани после 56 дена со 2 апликации дневно (наутро и навечер) со хронометар и самовреднуван прашалник.

Активни состојки од 100% природно потекло:

Термална вода Gamarde (смирува иритации, црвенило), Масло од Арган (храни, антиоксиданс), Масло од Соја (омекнува), Масло од Зимзелена (претходник на салицилната киселина), Етерично масло од Целер и Босилек (го осветлува тенот), Екстракт од Мечкино Грозје (го спречува производството на меланин), GWE® (ги таргетира кафените дамки, осветлува).

СОСТОЈКИ: Aqua (Water), coco-caprylate/caprate, Helianthus annuus (Sunflower) seed oil*, Arctostaphylos uva ursi (Bearberry) leaf extract*, sucrose distearate, parfum (Fragrance), Glycerin, sucrose stearate, cetearyl alcohol, Gamarde aqua (Gamarde Water), Glycyrrhiza glabra (Licorice) root extract*, glyceryl stearate citrate, Glycine soja (Soybean) oil*, Argania spinosa (Argan) kernel oil*, glyceryl caprylate, Malpighia punicifolia (Acerola) fruit extract*, Maltodextrin*, tocopherol, Bisabolol, Citrus aurantium amara (Bitter Orange) leaf/twig oil*, Pelargonium graveolens (Rose Geranium) flower oil*, Lavandula hybrida (Lavandin) oil*, Cymbopogon martini (Palmarosa) oil*, Achillea millefolium (Yarrow) oil, Carum petroselinum (Parsley) seed oil, Cinnamomum camphora bark oil, Gaultheria procumbens (Wintergreen) leaf oil*, Daucus carota sativa (Carrot) seed oil, Apium graveolens (Celery) seed oil, Ocimum basilicum (Basil) oil*, xanthan gum, citric acid, citral, citronellol, farnesol, geraniol, limonene, linalool.

* состојки од органско потекло

100% од состојките се од природно потекло

12% од вкупните состојки се од органско потекло

Laboratoires Dermatologiques GamARde-France експерти во областа на дерматологијата создадоа високо ефикасна и сигурна, 100% природна и органска дермокозметика базирана на иновантен микс помеѓу Термална вода од Gamarde les Bains и органското масло од Арган. Благодарение на нејзините заштитувачки, омекнувачки и смирувачки дејства врз кожата, термалната вода  ги намалува и спречува иритациите и црвенилата на кожата, ја омекнува и ја прави поздрава. Маслото од Арган има неверојатни бенефиции за убавината на кожата и косата, благодарение на големото присуство на Омега 6 масните киселини. Поради извонредната хидратантна и хранлива моќ, анти ејџ ефект и обновувачко дејство, ова масло е идеално за враќање на балансот и еластичноста на кожата и дава чувство на комфор и благосостојба.

Сертифицирана како органска од страна на институцијата за органски сертификат Qualité France, согласно стандардите на COSMEBIO, Laboratoires Dermatologiques Gamarde ви гарантира природна козметика каде состојките од растително потекло доаѓаат од органска култура, која е согласна со нормите и правилата на органското одгледување на растенијата и ја почитува и заштитува околината.Сите производи се се максимално нежни и специјално истражувани за да одговараат дури и на најчувствителната и најнежната кожа на лицето и телото на секој член од Вашето семејство .

  • 1890 MKD

Количина

БИОХАБИТ