Eclat серум за избелување

Пигментирана кожа
30 ml флакон со пумпa

30 ml флакон со пумпица

За пигментирана кожа и кожа без сјај.

Богатиот концентрирн состав на Eclat серум го оптимизира и зголемува избелувачкото дејство на Eclat дневниот и ноќниот крем. Неговата немасна формула го прави лесен за кожата и таа веднаш го впива. Витаминот Ц од растително потекло помага во стимулирање обнова на кожата.

Природните состојки во производот може да предизвикаат промена во бојата на производот. Оваа реакција не влијае на квалитетот и сигурноста на производот.

Начин на употреба:

Се користи наутро и навечер откако претходно ќе го исчистите лицето. Нанесете мала количина од серумот и измасирајте го нежно целото лице и вратот. Третманот завршете го со нанесување на Дневeн или Ноќeн Eclact крем за избелување на темни дамки.

Активни состојки од 100% природно потекло:

Термална вода Gamarde (смирува иритации, црвенило) Екстракт од Алое вера (ја омекнува и хидрира кожата), Етерично масло од Целер и Босилек (го осветлува тенот), GWE® (ги таргетира кафените дамки, осветлува).

СОСТОЈКИ: Aqua (Water), Glycerin, Aloe barbadensis leaf extract*, Gamarde aqua (Gamarde Water), Silica, Arctostaphylos uva ursi (Bearberry) leaf extract*, Glycyrrhiza glabra (Licorice) root extract*, Glyceryl caprylate, Olus oil, Achillea millefolium (Yarrow) oil, Carum petroselinum (Parsley) seed oil, Cinnamomum camphora bark oil, Gaultheria procumbens (Wintergreen) leaf oil*, Daucus carota sativa (Carrot) seed oil, Apium graveolens (Celery) seed oil, Ocimum basilicum (Basil) oil*, Xanthan gum, Sclerotium gum, Citric acid, Geraniol, Limonene, Linalool.

* состојки од органско потекло

100% од состојките се од природно потекло

10% од вкупните состојки се од органско потекло

Laboratoires Dermatologiques GamARde-France експерти во областа на дерматологијата создадоа високо ефикасна и сигурна, 100% природна и органска дермокозметика базирана на иновантен микс помеѓу Термална вода од Gamarde les Bains и органското масло од Арган. Благодарение на нејзините заштитувачки, омекнувачки и смирувачки дејства врз кожата, термалната вода  ги намалува и спречува иритациите и црвенилата на кожата, ја омекнува и ја прави поздрава. Маслото од Арган има неверојатни бенефиции за убавината на кожата и косата, благодарение на големото присуство на Омега 6 масните киселини. Поради извонредната хидратантна и хранлива моќ, анти ејџ ефект и обновувачко дејство, ова масло е идеално за враќање на балансот и еластичноста на кожата и дава чувство на комфор и благосостојба.

Сертифицирана како органска од страна на институцијата за органски сертификат Qualité France, согласно стандардите на COSMEBIO, Laboratoires Dermatologiques Gamarde ви гарантира природна козметика каде состојките од растително потекло доаѓаат од органска култура, која е согласна со нормите и правилата на органското одгледување на растенијата и ја почитува и заштитува околината.Сите производи се се максимално нежни и специјално истражувани за да одговараат дури и на најчувствителната и најнежната кожа на лицето и телото на секој член од Вашето семејство .

  • 2180 1744 MKD

Количина

БИОХАБИТ