Мицеларна вода за чистење на лице

Хигиена
200 ml стаклено шише со пумпица

За сите типови на кожа.

Благата формула со термална вода од Gamarde во комбинација со алое вера гел и екстракт од црн слез, нежно ја отстранува нечистотијата и шминката од кожата намалувајќи ги црвенилата и иритациите. Специјалната формула 3 во 1 (чисти, освежува и хидрира) е формулирана да одговара на сите типови на кожа. Брз и едноставен начин на отстранување на шминката и нечистотиите. ФОРМУЛА БЕЗ ПЛАКНЕЊЕ.

Начин на употреба:

Наутро и навечер испрскајте од мицеларната вода на памукче и исчистете го лицето.

ДОКАЖАНА ЕФИКАСНОСТ

Зголемена влажност: +46% (1 час по апликацијата).

Активни состојки од 100 % природно потекло:

Термална вода Gamarde (смирува иритации, црвенило), Алое вера гел (навлажнува и омекнува), Екстракт од Црн слез (ги намалува иритациите, омекнува), Природна Хијалуронска киселина (ја враќа еластичноста на кожата, хидрира).

СОСТОЈКИ: Gamarde aqua (Gamarde Water), Aqua (Water), Aloe barbadensis leaf extract*, Parfum (fragrance), Propanediol, Glycerin (vegetal), Glyceryl caprylate, Malva sylvestris (Mallow) flower extract*, Sodium cocoyl glutamate, Sodium hyaluronate, Sodium chloride, Citric acid.

* состојки од органско потекло

100% од состојките се од природно потекло

10% од вкупните состојки се од органско потекло

Laboratoires Dermatologiques GamARde-France експерти во областа на дерматологијата создадоа високо ефикасна и сигурна, 100% природна и органска дермокозметика базирана на иновантен микс помеѓу Термална вода од Gamarde les Bains и органското масло од Арган. Благодарение на нејзините заштитувачки, омекнувачки и смирувачки дејства врз кожата, термалната вода  ги намалува и спречува иритациите и црвенилата на кожата, ја омекнува и ја прави поздрава. Маслото од Арган има неверојатни бенефиции за убавината на кожата и косата, благодарение на големото присуство на Омега 6 масните киселини. Поради извонредната хидратантна и хранлива моќ, анти ејџ ефект и обновувачко дејство, ова масло е идеално за враќање на балансот и еластичноста на кожата и дава чувство на комфор и благосостојба.

Сертифицирана како органска од страна на институцијата за органски сертификат Qualité France, согласно стандардите на COSMEBIO, Laboratoires Dermatologiques Gamarde ви гарантира природна козметика каде состојките од растително потекло доаѓаат од органска култура, која е согласна со нормите и правилата на органското одгледување на растенијата и ја почитува и заштитува околината.Сите производи се се максимално нежни и специјално истражувани за да одговараат дури и на најчувствителната и најнежната кожа на лицето и телото на секој член од Вашето семејство .

  • 1100 880 MKD

Количина

БИОХАБИТ