Тониран крем за светла кожа

Корективна нега
40 g туба

За сите типови кожа.

Лесна и немасна структура која нежно го изедначува тенот на лицето и го враќа здравиот изглед на кожата. Ја заштитува кожата од штетното дејство на надворешните влијанија и воедно ја храни, благодарение на комбинацијата од термална вода од изворот Gamarde и маслото од арган. Наменет за светол тен.

Начин на употреба:

Мала количина се нанесува наутро на убаво исчистена кожа на лицето, вратот и деколтето. Доколку е потребно за подобар ефект претходно нанесете Gamarde производ кој одговара на вашиот тип на кожа.

Активни состојки од 100% природно потекло:

Термална вода Gamarde (смирува иритации и црвенило), Титаниум диоксид, Жолт Железо оксид, Црвени и црни бои од минерално потекло, Хидролат од Синчец (смирува), Бела глина (дава мат ефект), Масло од Сончоглед (омекнува), Масло од Јојоба и Шеа путер (храни и обновува), Масло од Палмароза и Ниаули (прочистува, антисептик).

СОСТОЈКИ: Gamarde aqua (Gamarde Water), Aloe barbadensis leaf extract*, Glycerin, Cera alba* (Beeswax), Helianthus annuus (Sunflower) seed oil*, Centaurea cyanus (Cornflower) flower water*, Caprylic/capric triglyceride, Cocoglycerides, Parfum (Fragrance), Cetearyl alcohol, Coco-glucoside, Talc, Glyceryl stearate citrate, Maris salt, Argania spinosa (Argan) kernel oil*, Coconut alcohol, Glyceryl caprylate, Butyrospermum parkii (Shea) butter*, Simmondsia chinensis (Jojoba) seed oil*, Cinnamomum camphora (Camphor) bark oil, Cymbopogon martini (Palmarosa) oil*, Tocopherol, Melaleuca viridiflora (Niaouli) leaf oil*, Kaolin, Xanthan gum, Citric acid, Silica, CI 77492, CI 77491, CI 77499, CI 77891, Citral, Farnesol, Geraniol, Limonene.

* состојки од органско потекло

100% од состојките се од природно потекло

25% од вкупните состојки се од органско потекло

Laboratoires Dermatologiques GamARde-France експерти во областа на дерматологијата создадоа високо ефикасна и сигурна, 100% природна и органска дермокозметика базирана на иновантен микс помеѓу Термална вода од Gamarde les Bains и органското масло од Арган. Благодарение на нејзините заштитувачки, омекнувачки и смирувачки дејства врз кожата, термалната вода  ги намалува и спречува иритациите и црвенилата на кожата, ја омекнува и ја прави поздрава. Маслото од Арган има неверојатни бенефиции за убавината на кожата и косата, благодарение на големото присуство на Омега 6 масните киселини. Поради извонредната хидратантна и хранлива моќ, анти ејџ ефект и обновувачко дејство, ова масло е идеално за враќање на балансот и еластичноста на кожата и дава чувство на комфор и благосостојба.

Сертифицирана како органска од страна на институцијата за органски сертификат Qualité France, согласно стандардите на COSMEBIO, Laboratoires Dermatologiques Gamarde ви гарантира природна козметика каде состојките од растително потекло доаѓаат од органска култура, која е согласна со нормите и правилата на органското одгледување на растенијата и ја почитува и заштитува околината.Сите производи се се максимално нежни и специјално истражувани за да одговараат дури и на најчувствителната и најнежната кожа на лицето и телото на секој член од Вашето семејство .

  • 1522 MKD

Количина

БИОХАБИТ