Крем за бричење за мажи

Нега на мажи
100g туба

За сите типови на кожа.

Лесниот крем за бричење за деликатна кожа и брада го подобрува начинот на кој жилетот се лизга, ги омекнува влакната и го заштитува хидролипиднот слој на кожата. Збогатен со активни состојки кои ублажуваат и ја оставаат кожата мека и мазна, за подобро бричење.

Начин на употреба:

Нанесете мало количество од производот на кожа навлажнета со млака вода. Масирајте ја брадата за да ги подготвите влакната. Избричете. За оптимално бричење, исплакнувајте го жилетот редовно. Исплакнете го лицето со млака вода и исушете ја кожата. За да ги намалите порите, пред да го нанесете Хидратантниот Балсам по бричење исплакнете ја кожата со топла, а потоа со студена вода. Со тоа ги избегнувате црвенилата (грлото, црвени дамки) и ја навлажнувате кожата.

Активни состојки од природно потекло:

Термална Вода Gamarde (против иритации и црвенило), Масло од Арган (против стареење), Масло од Коноп (ја враќа еластичноста на кожата, омекнува), Бела глина (чисти, омекнува), Ментол (освежува,тонира), Екстракт од Алое Вера (смирува, омекнува), Етерично масло од Лаванда, Масло од Чајно Дрво и Горчлив Портокал (чисти, анти-воспалително дејство), Масло од Гераниум (затега), Естракт од Женшен (регенерира, анти-воспалително дејство).

СОСТОЈКИ: Gamarde aqua (Gamarde Water), Cetearyl alcohol, Elaeis guineensis (Palm) oil*, Kaolin, Helianthus annuus (Sunflower) seed oil*, Argania spinosa (Argan) kernel oil*, Glycerin, Cetearyl glucoside, Hydrogenated castor oil, Cannabis sativa (Hemp) seed oil*, Menthol*, Aloe ferox leaf extract, Panax ginseng (Ginseng) root extract*, Melaleuca alternifolia (Tea Tree) leaf oil*, Parfum (Fragrance), Lavandula hybrida (Lavandin) oil*, Tocopherol, Pelargonium graveolens (Rose Geranium) flower oil*, Citrus aurantium amara (Bitter Orange) leaf/twig oil*, Xanthan gum, Benzyl alcohol, Citric acid, Citronellol, Geraniol, Limonene, Linalool.

* состојки од органско потекло

99% од состојките се од природно потекло

12% од вкупните состојки се од органско потекло

Laboratoires Dermatologiques GamARde-France експерти во областа на дерматологијата создадоа високо ефикасна и сигурна, 100% природна и органска дермокозметика базирана на иновантен микс помеѓу Термална вода од Gamarde les Bains и органското масло од Арган. Благодарение на нејзините заштитувачки, омекнувачки и смирувачки дејства врз кожата, термалната вода  ги намалува и спречува иритациите и црвенилата на кожата, ја омекнува и ја прави поздрава. Маслото од Арган има неверојатни бенефиции за убавината на кожата и косата, благодарение на големото присуство на Омега 6 масните киселини. Поради извонредната хидратантна и хранлива моќ, анти ејџ ефект и обновувачко дејство, ова масло е идеално за враќање на балансот и еластичноста на кожата и дава чувство на комфор и благосостојба.

Сертифицирана како органска од страна на институцијата за органски сертификат Qualité France, согласно стандардите на COSMEBIO, Laboratoires Dermatologiques Gamarde ви гарантира природна козметика каде состојките од растително потекло доаѓаат од органска култура, која е согласна со нормите и правилата на органското одгледување на растенијата и ја почитува и заштитува околината.Сите производи се се максимално нежни и специјално истражувани за да одговараат дури и на најчувствителната и најнежната кожа на лицето и телото на секој член од Вашето семејство .

  • 504 403 MKD

Количина

БИОХАБИТ