Ефислим гел со 5% активен кофеин

Обликување на тело
200 g туба

Гелот со активен кофеин се фокусира на деловите на кожата кои наликуваат на кора од портокал, користејќи го природниот кофеин коj е препознатлив по своите својства кои помагаат при слабеење. Лесен, не масен, ги усовршува линиите на телото.

Начин на употреба:

Се нанесува наутро и навечер на проблематичните делови (бутови, кoлкови, задник, стомак, раце итн.) со енергично масирање, користејќи нежен притисок и надолни кружни движења. Нанесувајте го најмалку 4 недели.

За подобри резултати: козумирајте повеќе течности (вода, чаеви), зголемете ги физичките активности (пешачете, трчајте, вежбајте јога, танцувајте...) и хранете се правилно.

Докажана ефикасност

-1,2 см со мерење на бутините во период од 28 дена**

** In vivo клинични тест – Просечни резултати добиени за 7 луѓе (просечен резултат за група од 20 луѓе: -0.6см) кога се нанесува два пати дневно после масажа со ракавица за масирање во период од 28 дена.

Активни состојки од природно потекло:

Екстрат од Алое Вера (ја омекнува кожата), Кофеин (моќен липолитик, ја забрзува елиминацијата на масните наслаги од организмот, ги разбива мастите и ја поттикнува циркулацијата), Екстракт од семе на кафе (помага да се елиминираат токсините, го редуцира целулитот и изгледот на кожата која наликува на „кора од портокал”), Екстракт од лист на Винова лоза (лимфотоник, ја поттикнува циркулацијата ), Екстракт од цвет на Медуника (го прочистува организмот од отровни материи, детоксикант), Термална вода Gamarde (смирува иритации и црвенило), Природен Витамин Е –Токоферол (ја забрзува обновата на клетките, против стареење на кожата, антиоксидант)

СОСТОЈКИ: Aloe barbadensis leaf extract*, Aqua (Water), Caffeine, Coffea Arabica (Coffee) seed extract, Vitis vinifera (Grape) leaf extract*, Spiraea ulmaria (Meadowsweet) flower extract*, sodium salicylate, Gamarde aqua (GamardeWater), Glycerin, caprylyl /caprylglucoside, parfum (Fragrance), Lecithin, tocopherol, mica, sodium benzoate,xanthan gum, dehydroxanthangum, citricacid, CI 77891, citral, citronellol, geraniol ,limonene, linalool.

97% од состојките се од природно потекло

54% од вкупните состојки се од органско потекло

Laboratoires Dermatologiques GamARde-France експерти во областа на дерматологијата создадоа високо ефикасна и сигурна, 100% природна и органска дермокозметика базирана на иновантен микс помеѓу Термална вода од Gamarde les Bains и органското масло од Арган. Благодарение на нејзините заштитувачки, омекнувачки и смирувачки дејства врз кожата, термалната вода  ги намалува и спречува иритациите и црвенилата на кожата, ја омекнува и ја прави поздрава. Маслото од Арган има неверојатни бенефиции за убавината на кожата и косата, благодарение на големото присуство на Омега 6 масните киселини. Поради извонредната хидратантна и хранлива моќ, анти ејџ ефект и обновувачко дејство, ова масло е идеално за враќање на балансот и еластичноста на кожата и дава чувство на комфор и благосостојба.

Сертифицирана како органска од страна на институцијата за органски сертификат Qualité France, согласно стандардите на COSMEBIO, Laboratoires Dermatologiques Gamarde ви гарантира природна козметика каде состојките од растително потекло доаѓаат од органска култура, која е согласна со нормите и правилата на органското одгледување на растенијата и ја почитува и заштитува околината.Сите производи се се максимално нежни и специјално истражувани за да одговараат дури и на најчувствителната и најнежната кожа на лицето и телото на секој член од Вашето семејство .

  • 2200 MKD

Количина

БИОХАБИТ