Ambre Essentiel

Парфеми
eau parfum 50ml

Есенцијален Килибар парфимирана вода
Сертифициран органски парфем рачно изработен
100% природен
Единствениот неодолив мирис на Ambre Essentiel едноставно
претставува рај за сетилата, предизвикува хармонија и
добросостојба. Едноставно овој парфем претставува вистинско
мало богатство за сите оние кои посакуваат комплетно природен и
екстремно префинет парфем.
За едно шишенце парфем Ambre Essentiel употребени се: органски екстракт од ванила,
300 внимателно избрани цветови од роза, австралијански органски сандал, органски
алкохол од пченка, органска ружина вода и микс на органски етерични масла.

Ingredients INCI :Tricitum Aestivum* (Alcool de Blé/Corn Alcohol), Rosa Damascena Distillate* (Eau florale de Rose de
Damas/Rose flower water), Styrax Tonkinensis* (Benjoin/Benzoin), Cedrus Atlantica* (Bois de Cèdre/Cedarwood), Citrus Bergamia
FCF* (Bergamote/Bergamot), Vanilla Planifolia* (Vanille/Vanilla), Rosa Odorata (Rose), Citrus Reticulata* (Mandarin/Mandarine),
Santalum Spicatum* (Bois de Santal, Sandalwood), Cistus Ladaniferus (Labdanum), Pogostemom Cablin* (Patchouli), Hibiscus
Abelmoschus* (Grains d'Ambrette/Ambrette Seeds), Cymbopogon Martinii* (Palmarosa), Salvia Sclarea L* (Sauge sclarée/Clary
Sage), Elettaria Cardamomun* (Cardamome/Cardamom)
Limonene°, Linalool°, Geraniol°, Benzyl Benzoate°, Farnesol°, Citral°, Benzyl Alcohol°, Geraniol°, Benzyl Salicylate°, Isoeugenol°,
Citronellol°, Eugenol°
** состојки од органско потекло
° состојки природно присутни во етеричните масла
100% од состојките се од природно потекло
98,8% од вкупните состојки се од органско потекло
Без парабени, токсични хемикалии и петролати
Не се тестирани врз животни; пакувањата се 100% рециклирани

Sharini Parfums Naturels France преставуваат романтично и луксузно навраќање кон природното потекло на парфемот од креаторот Николас Џенингс. Рачно изработени  по методи  стари преку 120 години, креира 100% природни и органски серифицирани парфеми  во склад со природата, а не против неа. Тие се  благодет не само за сетилата и душата, туку и за кожата која конечно може слободно да дише и заедно со нас да ужива во прекрасниот мирис нанесен на неа без да предизвика алергиска реакција. Се произведуваат само околу 5000 парфеми годишно, достапни во 8 мирисни ноти кои  ќе Ве поведат по патот на елеганцијата, екстремно префинети, создадени за сите вљубени, нежни и романтични души, благородни, едноставно рај за сетилото за мирис.

  • 3900 3315 MKD

Количина

БИОХАБИТ