Iris véritable

Парфеми
eau parfum 50ml

Вистински Ирис парфимирана вода
Сертифициран органски парфем рачно изработен
100% природен
Ирисот претставува една од најскапите состојки кога станува збор за парфемите и затоа се става во најпрестижните и најпрефинетите парфеми.
Во Iris Véritable Николас направил прекрасен спој од префинетиот мирис на ирис со свежиот мирис на зелен лимон, нежната роза и сензуалниот јасмин. Дефинитивно
станува збор за доста единствен мирис кој ќе ја долови ункатноста на вашата личност.
За едно шишенце Iris véritable употребени се: ирис (сушен во рок од три години), 120 пупки од роза, 400 внимателно избрани цветови на јасмин, органски алкохол од пченка,
органска вода од цвет на портокал, уникатен микс на етерични масла.

Ingredients INCI :Tricitum Aestivum* (Alcool de Blé/Corn Alcohol), Citrus Aurantium Distillate* (Eau Florale de fleur
d'Oranger/Orange blossom water), Styrax Tonkinensis* (Benjoin/Benzoin), Cedrus Atlantica* (Bois de Cèdre/Cedarwood),
Jasminum Sambac (Jasmin extrait co2/Jasmine co2 extract), Citrus Bergamia FCF* (Bergamote/Bergamot), Pelargonium
Graveolens* (Géranium Rosa/Rose Geranium), Citrus Aurantifolia* (Citron Vert/Lime), Canaga Oderata* (Ylang Ylang), Iris
Germanica (extrait CO2 d'Iris, Iris Co2 extract), Vanilla Planifolia* (Vanille/Vanilla), Citrus Aurantium* (Petitgrain), Vetiveria
Zizanioides* (Vétiver/Vetiver), Rosa Odorata (Rose), Bulnesia Sarmienti (Bois de Gaïac/Guaiacwood), Daucus Carota*
(Carotte/Carrot), Coriandrum Sativum* (Coriandre/Coriander)
Limonene°, Linalool°, Geraniol°, Benzyl Benzoate°, Farnesol°, Citral°, Benzyl Alcohol°, Geraniol°, Benzyl Salicylate°, Isoeugenol°,
Citronellol°, Eugenol°
* состојки од органско потекло
° состојки природно присутни во етеричните масла
100% од состојките се од природно потекло
98% од вкупните состојки се од органско потекло
Без парабени, токсични хемикалии и петролати
Не се тестирани врз животни; пакувањата се 100% рециклирани

Sharini Parfums Naturels France преставуваат романтично и луксузно навраќање кон природното потекло на парфемот од креаторот Николас Џенингс. Рачно изработени  по методи  стари преку 120 години, креира 100% природни и органски серифицирани парфеми  во склад со природата, а не против неа. Тие се  благодет не само за сетилата и душата, туку и за кожата која конечно може слободно да дише и заедно со нас да ужива во прекрасниот мирис нанесен на неа без да предизвика алергиска реакција. Се произведуваат само околу 5000 парфеми годишно, достапни во 8 мирисни ноти кои  ќе Ве поведат по патот на елеганцијата, екстремно префинети, создадени за сите вљубени, нежни и романтични души, благородни, едноставно рај за сетилото за мирис.

  • 3900 3315 MKD

Количина

БИОХАБИТ