Musc d'hibiscus

Парфеми
eau parfum 50ml

Муск со Хибискус парфимирана вода
Сертифициран органски парфем рачно изработен
100% природен
За сите љубители на елеганцијата, парфемот Musc d'hibiscus е како создаден за вас. Елегантната нота на семето од хибискус кое е многу ценето и ретко, дава сензуален и заводлив мирис кој ќе ве прати во текот на целиот ден.
За едно шишенце парфем Musc d'hibiscus употребени се: 4000 органски семиња од хибискус, 350 внимателно избрани цветови на јасмин, органски австралиски сандал,
органски алкохол од пченка, органска ружина вода и микс од разни органски етерични масла.

Ingredients INCI :Tricitum Aestivum* (Alcool de Blé/Corn Alcohol), Rosa Damascena Distillate* (Eau florale de Rose de
Damas/Rose flower water), Styrax Tonkinensis* (Benjoin/Benzoin), Hibiscus Abelmoschus* (Grains d'Ambrette/Ambrette Seeds),
Jasminum Sambac (extrait co2 de Jasmin/Jasmine co2 extract), Cedrus Atlantica* (Bois de Cèdre/Cedarwood), Santalum
Spicatum* (Bois de Santal, Sandalwood), Citrus Bergamia FCF* (Bergamote/Bergamot), Citrus Paradisi*
(Pamplemousse/Grapefruit), Pelargonium Graveolens* (Géranium Rosa/Rose Geranium), Canaga Oderata* (Ylang Ylang), Elettaria
Cardamomun* (Cardamome/Cardamom)
Limonene°, Linalool°, Geraniol°, Benzyl Benzoate°, Farnesol°, Citral°, Benzyl Alcohol°, Geraniol°, Benzyl Salicylate°, Isoeugenol°,
Citronellol°, Eugenol°
* состојки од органско потекло
° состојки природно присутни во етеричните масла
100% од состојките се од природно потекло
99% од вкупните состојки се од органско потекло
Без парабени, токсични хемикалии и петролати
Не се тестирани врз животни; пакувањата се 100% рециклирани

Sharini Parfums Naturels France преставуваат романтично и луксузно навраќање кон природното потекло на парфемот од креаторот Николас Џенингс. Рачно изработени  по методи  стари преку 120 години, креира 100% природни и органски серифицирани парфеми  во склад со природата, а не против неа. Тие се  благодет не само за сетилата и душата, туку и за кожата која конечно може слободно да дише и заедно со нас да ужива во прекрасниот мирис нанесен на неа без да предизвика алергиска реакција. Се произведуваат само околу 5000 парфеми годишно, достапни во 8 мирисни ноти кои  ќе Ве поведат по патот на елеганцијата, екстремно префинети, создадени за сите вљубени, нежни и романтични души, благородни, едноставно рај за сетилото за мирис.

  • 4100 3485 MKD

Количина

БИОХАБИТ