Jasmin céleste

Парфеми
eau parfum 50ml

Небесен Јасмин парфимирана вода
Сертифициран органски парфем рачно изработен
100% природен
Романтичниот мирис на Јасминот е како создаден за сите вљубени, нежни и романтични души. Единствениот мирис на 600 цветови од Јасмин ќе ве опие со љубов и ќе ве поведе на пат кон сопственото срце.
За едно шишенце Jasmin céleste употребени се: 600 внимателно избрани цветови од јасмин, 300 петали од роза, 120 цветови од портокал, органски алкохол од пченка,
органска вода од цветови на портокал, уникатен микс на разни етерични масла.

Ingredients INCI :Tricitum Aestivum* (Alcool de Blé/Corn Alcohol), Citrus Aurantium Distillate* (Eau Florale de fleur
d'Oranger/Orange blossom water), Styrax Tonkinensis* (Benjoin/Benzoin), Jasminum Sambac (Jasmin extrait co2/Jasmine co2
extract), Cedrus Atlantica* (Bois de Cèdre/Cedarwood), Citrus Paradisi* (Pamplemousse/Grapefruit), Citrus Sinensis* (Orange
Sanguine/Blood Orange), Canaga Oderata* (Ylang Ylang), Myocarpus Fastigiatus (Cabreuva), Hibiscus Abelmoschus* (Grains
d'Ambrette/Ambrette Seeds), Citrus Aurantium* (Néroli/Neroli), Citrus Aurantium* (Petitgrain), Rosa Odorata (Rose), Pelargonium
Graveolens* (Géranium Rosa/Rose Geranium)
Limonene°, Linalool°, Geraniol°, Benzyl Benzoate°, Farnesol°, Citral°, Benzyl Alcohol°, Geraniol°, Benzyl Salicylate°, Isoeugenol°,
Citronellol°, Eugenol°
* состојки од органско потекло
° состојки природно присутни во етеричните масла
100% од состојките се од природно потекло
97,7% од вкупните состојки се од органско потекло
Без парабени, токсични хемикалии и петролати
Не се тестирани врз животни; пакувањата се 100% рециклирани

Sharini Parfums Naturels France преставуваат романтично и луксузно навраќање кон природното потекло на парфемот од креаторот Николас Џенингс. Рачно изработени  по методи  стари преку 120 години, креира 100% природни и органски серифицирани парфеми  во склад со природата, а не против неа. Тие се  благодет не само за сетилата и душата, туку и за кожата која конечно може слободно да дише и заедно со нас да ужива во прекрасниот мирис нанесен на неа без да предизвика алергиска реакција. Се произведуваат само околу 5000 парфеми годишно, достапни во 8 мирисни ноти кои  ќе Ве поведат по патот на елеганцијата, екстремно префинети, создадени за сите вљубени, нежни и романтични души, благородни, едноставно рај за сетилото за мирис.

  • 4100 3485 MKD

Количина

БИОХАБИТ