Rêve Polynésien

Парфеми
eau parfum 30ml

Полинезиски сон парфимирана вода
Сертифициран органски парфем рачно изработен 100% природен
На парфемот Rêve Polynésien Николас работел и експериментирал цели 4 години, со цел да создаде парфем со егзотична и сензуална нота која ќе ве поведе на патување во далечните егзотични краеви. Се чувствува сензуалниот мирис на егзотични цветови во комбинација со слаткиот и топол мирис на сандалот и ванилата.

Ingredients INCI:Tricitum Aestivum* (Alcool de Blé/Corn Alcohol), Rosa Damascena Distillate* (Eau florale de Rose de Damas/Rose
flower water), Cedrus Atlantica* (Bois de Cèdre/Cedarwood), Santalum Austrocaledonicum (Bois de Santal, Sandalwood), Coco
Nucifera* (Noix de Coco/Coconut), Vanilla Tahitinis (Vanille de Tahiti/ Tahitian Vanilla), Gardenia Jasminoides (Gardénia extrait par
l'enfleurage/Gardenia flower enfleurage extract), Citrus reticulata* (Mandarine), Citrus Paradisi* (Pamplemousse/Grapefruit),
Cananga Odorata* (Ylang Ylang), Cinnamomum Zeylanicum*(Cannelle/Cinnamon), Geraniol*, Linyl Acetate*, Linalool*
** состојки од органско потекло
° состојки природно присутни во етеричните масла
100% од состојките се од природно потекло
97,8% од вкупните состојки се од органско потекло
Без парабени, токсични хемикалии и петролати
Не се тестирани врз животни; пакувањата се 100% рециклирани

Sharini Parfums Naturels France преставуваат романтично и луксузно навраќање кон природното потекло на парфемот од креаторот Николас Џенингс. Рачно изработени  по методи  стари преку 120 години, креира 100% природни и органски серифицирани парфеми  во склад со природата, а не против неа. Тие се  благодет не само за сетилата и душата, туку и за кожата која конечно може слободно да дише и заедно со нас да ужива во прекрасниот мирис нанесен на неа без да предизвика алергиска реакција. Се произведуваат само околу 5000 парфеми годишно, достапни во 8 мирисни ноти кои  ќе Ве поведат по патот на елеганцијата, екстремно префинети, создадени за сите вљубени, нежни и романтични души, благородни, едноставно рај за сетилото за мирис.

  • 4300 3655 MKD

Количина

БИОХАБИТ