Rose Blanche

Парфеми
eau parfum 50ml

Бела Роза парфимирана вода
Сертифициран органски парфем рачно изработен
100% природен
Почувствувајте го единствениот и деликатен мирис на нежната бела роза, кој ќе ве однесе на прошетка низ најубавите градини со роза во светот.

Ingredients INCI : ALCOHOL**, ROSA DAMASCENA FLOWER WATER*, PARFUM*, LIMONENE°, LINALOOL°, GERANIOL°, BENZYL BENZOATE°, FARNESOL°, CITRAL°, BENZYL ALCOHOL°, BENZYL SALICYLATE°,ISOEUGENOL°, CITRONELLOL°, EUGENOL°
** состојки од органско потекло ° состојки природно присутни во етеричните масла
100% од состојките се од природно потекло
96,3% од вкупните состојки се од органско потекло
Без парабени, токсични хемикалии и петролати
Не се тестирани врз животни; пакувањата се 100% рециклирани

Sharini Parfums Naturels France преставуваат романтично и луксузно навраќање кон природното потекло на парфемот од креаторот Николас Џенингс. Рачно изработени  по методи  стари преку 120 години, креира 100% природни и органски серифицирани парфеми  во склад со природата, а не против неа. Тие се  благодет не само за сетилата и душата, туку и за кожата која конечно може слободно да дише и заедно со нас да ужива во прекрасниот мирис нанесен на неа без да предизвика алергиска реакција. Се произведуваат само околу 5000 парфеми годишно, достапни во 8 мирисни ноти кои  ќе Ве поведат по патот на елеганцијата, екстремно префинети, создадени за сите вљубени, нежни и романтични души, благородни, едноставно рај за сетилото за мирис.

  • 4600 3910 MKD

Количина

БИОХАБИТ