Santal Blanc

Парфеми
eau parfum 50ml

Бел Сандал парфимирана вода
Сертифициран органски парфем рачно изработен
100% природен
Топлата мирисна нота на белиот сандал во комбинација со етеричните масла од Јанг Јанг и мандарина, ќе ја загрее вашата душа во ладните зимски денови. Почувствувајте ја сензуалната топлина на овој единствен и уникатен парфем на вашата кожа.

Ingredients INCI : ALCOHOL**, ROSA DAMASCENA FLOWER WATER*, PARFUM*, LIMONENE°, LINALOOL°, GERANIOL°, BENZYL BENZOATE°, FARNESOL°, CITRAL°, BENZYL ALCOHOL°, BENZYL SALICYLATE°,ISOEUGENOL°, CITRONELLOL°, EUGENOL°
** состојки од органско потекло ° состојки природно присутни во етеричните масла
100% од состојките се од природно потекло
97,6% од вкупните состојки се од органско потекло
Без парабени, токсични хемикалии и петролати
Не се тестирани врз животни, пакувањата се 100% рециклирани

Sharini Parfums Naturels France преставуваат романтично и луксузно навраќање кон природното потекло на парфемот од креаторот Николас Џенингс. Рачно изработени  по методи  стари преку 120 години, креира 100% природни и органски серифицирани парфеми  во склад со природата, а не против неа. Тие се  благодет не само за сетилата и душата, туку и за кожата која конечно може слободно да дише и заедно со нас да ужива во прекрасниот мирис нанесен на неа без да предизвика алергиска реакција. Се произведуваат само околу 5000 парфеми годишно, достапни во 8 мирисни ноти кои  ќе Ве поведат по патот на елеганцијата, екстремно префинети, создадени за сите вљубени, нежни и романтични души, благородни, едноставно рај за сетилото за мирис.

  • 4600 MKD

Количина

БИОХАБИТ