Дезодоранс

Хигиена
100 ml спреј

За сите типови кожа.

Нежната формула без алуминиум и парабени го прави овој дезодоранс идеален за секој вид на кожа, па дури и најчувствителната. Ја остава кожата да дише и го почитува деликатниот предел на пазувите. Прекрасниот микс од освежувачкиот лимон и смирувачката лаванда дава енергија и свежина во текот на целиот ден. Идеален е за оние кои сакаат производи на распрскување како дел од секојдневната заштита од непријатните мириси. БЕЗ АЛУМИНИУМ.

Начин на употреба:

Нанесете го дезодорансот на пределот под пазувите секогаш кога ќе почувствувате потреба за тоа. Сетете се на златното правило да не нанесувате никаков дезодоранс веднаш по депилацијата на оваа зона.

Важно е да се избегне користење на дезодоранси со парабени или алуминиум, во близина на градитe и пазувите, предел кој е богат со лифни канали.

Активни состојки од 100 % природно потекло:

Термална вода Gamarde (смирува иритации и црвенила), Етерично масло од Лаванда (омекнува), Етерично масло од Лимон (прочистува), Етерично масло од Палмароса (омекнува).

СОСТОЈКИ: Nitrogen, Gamarde aqua (Gamarde Water), Alcohol*, Glycerin, Lavandula hybrida (Lavandin) oil*, Citrus medica limonum (Lemon) peel oil*, caprylyl/capryl glucoside, Citrus aurantium amara (Bitter Orange) leaf/twig oil*, Citral, Coumarin, Geraniol, Limonene, Linalool.

* состојки од органско потекло

100% од состојките се од природно потекло

37% од вкупните состојки се од органско потекло

Laboratoires Dermatologiques GamARde-France експерти во областа на дерматологијата создадоа високо ефикасна и сигурна, 100% природна и органска дермокозметика базирана на иновантен микс помеѓу Термална вода од Gamarde les Bains и органското масло од Арган. Благодарение на нејзините заштитувачки, омекнувачки и смирувачки дејства врз кожата, термалната вода  ги намалува и спречува иритациите и црвенилата на кожата, ја омекнува и ја прави поздрава. Маслото од Арган има неверојатни бенефиции за убавината на кожата и косата, благодарение на големото присуство на Омега 6 масните киселини. Поради извонредната хидратантна и хранлива моќ, анти ејџ ефект и обновувачко дејство, ова масло е идеално за враќање на балансот и еластичноста на кожата и дава чувство на комфор и благосостојба.

Сертифицирана како органска од страна на институцијата за органски сертификат Qualité France, согласно стандардите на COSMEBIO, Laboratoires Dermatologiques Gamarde ви гарантира природна козметика каде состојките од растително потекло доаѓаат од органска култура, која е согласна со нормите и правилата на органското одгледување на растенијата и ја почитува и заштитува околината.Сите производи се се максимално нежни и специјално истражувани за да одговараат дури и на најчувствителната и најнежната кожа на лицето и телото на секој член од Вашето семејство .

  • 615 492 MKD

Количина

БИОХАБИТ