Ревитализирачки шампон за нормална коса

Нега на коса
500 ml

SHAMPOOING VITALITÉ

500 ml

За нормална коса.

Дајте ѝ на сјај и сила на вашата коса, благодарение на доблестите на шампонот за ревитализација, кој е збогатен со есенцијални масла од портокал кои ја релаксираат, освежуваат и ѝ оставаат суптилен мирис на вашата коса. Таа ќе биде витална, сјајна и ќе блеска со убавина.

Начин на употреба:

Мала количина од шампонот се нанесува на мокра коса, се прави блага масажа и убаво се одмива со млака вода. За свилена коса, комбинирајте со Gamarde Нежен кондиционер.

Активни состојки од природно потекло:

Термална вода Gamarde (смирува иритации, црвенило), Сладок портокал (смирува и ублажува), Алое вера (омекнува, мазни).

СОСТОЈКИ: Aqua (Water), Aloe barbadensis leaf extract*, cocamidopropyl betaine, Gamarde aqua (Gamarde Water), sodium lauryl sulfate, Glycerin, inulin, Citrus aurantium dulcis (Orange) peel oil*, caramel, sodium chloride, potassium sorbate, sodium benzoate, citric acid, limonene.

* состојки од органско потекло

99% од состојките се од природно потекло
10% од вкупните состојки се од органско потекло

- Без вештачки бои
- Без етоксилирани производи (без PEG)
- Без ГМО

Laboratoires Dermatologiques GamARde-France експерти во областа на дерматологијата создадоа високо ефикасна и сигурна, 100% природна и органска дермокозметика базирана на иновантен микс помеѓу Термална вода од Gamarde les Bains и органското масло од Арган. Благодарение на нејзините заштитувачки, омекнувачки и смирувачки дејства врз кожата, термалната вода  ги намалува и спречува иритациите и црвенилата на кожата, ја омекнува и ја прави поздрава. Маслото од Арган има неверојатни бенефиции за убавината на кожата и косата, благодарение на големото присуство на Омега 6 масните киселини. Поради извонредната хидратантна и хранлива моќ, анти ејџ ефект и обновувачко дејство, ова масло е идеално за враќање на балансот и еластичноста на кожата и дава чувство на комфор и благосостојба.

Сертифицирана како органска од страна на институцијата за органски сертификат Qualité France, согласно стандардите на COSMEBIO, Laboratoires Dermatologiques Gamarde ви гарантира природна козметика каде состојките од растително потекло доаѓаат од органска култура, која е согласна со нормите и правилата на органското одгледување на растенијата и ја почитува и заштитува околината.Сите производи се се максимално нежни и специјално истражувани за да одговараат дури и на најчувствителната и најнежната кожа на лицето и телото на секој член од Вашето семејство .

  • 1100 MKD

Количина

БИОХАБИТ