Тонизирачки шампон за масна коса

Нега на коса
500 ml

ТОНИЗИРАЧКИ ШАМПОН ЗА МАСНА КОСА

SHAMPOOING TONIFIANT

500 ml

За масна коса.

Имајте освежена и чувство на лесна коса благодарејќи на закрепнувачките својсвта на овој шампон кој содржи есенцијално масло од ментол нане. Активните својства на есенцијалните масла го освежува, смируваат и прочистуваат вашиот скалп и ѝ дава енергија на вашата коса. Таа ќе биде полна со живот и ќе блеска со убавина.

Начин на употреба:

Мала количина од шампонот се нанесува на мокра коса, се прави блага масажа и убаво се одмива со млака вода. За свилена коса, комбинирајте со Gamarde Нежен кондиционер.

Активни состојки од природно потекло:

Термална вода Gamarde (смирува иритации, црвенило), Есенцијално масло од Ментол нане/Пеперминт (освежува, смирува, стимулира), Алое вера (омекнува, мазни)

СОСТОЈКИ: Aqua (Water), Aloe barbadensis leaf extract*, sodium lauryl sulfate, cocamidopropyl betaine, caprylyl/capryl glucoside, Gamarde aqua (Gamarde Water), Lavandula latifolia (Lavender) herb oil*, Mentha piperita (Peppermint) oil*, CI 75810, sodium chloride, potassium sorbate, sodium benzoate, citric acid, limonene.

* состојки од органско потекло

99% од состојките се од природно потекло
10% од вкупните состојки се од органско потекло

- Без вештачки бои
- Без етоксилирани производи (без PEG)
- Без ГМО

Laboratoires Dermatologiques GamARde-France експерти во областа на дерматологијата создадоа високо ефикасна и сигурна, 100% природна и органска дермокозметика базирана на иновантен микс помеѓу Термална вода од Gamarde les Bains и органското масло од Арган. Благодарение на нејзините заштитувачки, омекнувачки и смирувачки дејства врз кожата, термалната вода  ги намалува и спречува иритациите и црвенилата на кожата, ја омекнува и ја прави поздрава. Маслото од Арган има неверојатни бенефиции за убавината на кожата и косата, благодарение на големото присуство на Омега 6 масните киселини. Поради извонредната хидратантна и хранлива моќ, анти ејџ ефект и обновувачко дејство, ова масло е идеално за враќање на балансот и еластичноста на кожата и дава чувство на комфор и благосостојба.

Сертифицирана како органска од страна на институцијата за органски сертификат Qualité France, согласно стандардите на COSMEBIO, Laboratoires Dermatologiques Gamarde ви гарантира природна козметика каде состојките од растително потекло доаѓаат од органска култура, која е согласна со нормите и правилата на органското одгледување на растенијата и ја почитува и заштитува околината.Сите производи се се максимално нежни и специјално истражувани за да одговараат дури и на најчувствителната и најнежната кожа на лицето и телото на секој член од Вашето семејство .

  • 1100 880 MKD

Количина

БИОХАБИТ