Нежен кондиционер за коса

Нега на коса
200 g туба

APRÈS-SHAMPOOING DOUCEUR

200 ml туба

За сите видови на коса.

Нежниот кондиционер за коса е вистински третман за убавина. Тој е збогатен со масло од семе од касија кое е препознатливо по неговите хранливи вредности и витамин Е кој се смета за витамин на убавината кој дополнително дава сјај. Тие ја хранат и омекнуваат вашата коса правејќи ја лесна за расчешлување и обликување. 

Начин на употреба:

Измијте ја косата и исушете ја со крпа. Нанесете мала количина од кондиционерот по целата должина на косата и оставите да постои неколку минути. Потоа убаво се одмива со млака вода.  

Активни состојки од природно потекло:

Термална вода Gamarde (смирува иритации, црвенило), Есенцијално масло од семка од касија (храни, омекнува, мазни), Растителен витамин Е (дава сјај, заштитува, обновува) Масло од сончогледово семе (храни, омекнува), Аргинин-амино киселина (зајакнува, обновува)

СОСТОЈКИ: Aqua (Water), Glycerin, Aloe barbadensis leaf extract*, brassica alcohol, oleic/linoleic/linolenic polyglycerides, cetearyl alcohol, polyglyceryl-3-methylglucose distearate, brassicyl isoleucinate esylate, dicaprylyl ether, benzyl alcohol, Gamarde aqua (Gamarde Water), Helianthus annuus (Sunflower) seed oil*, Prunus armeniaca (Apricot) kernel oil*, arginine, tocopherol, parfum (Fragrance), lauryl alcohol, Cyamopsis tetragonoloba (Guar) gum, limonene, linalool.

* состојки од органско потекло
99% од состојките се од природно потекло
10% од вкупните состојки се од органско потекло
- Без вештачки бои
- Без етоксилирани производи (без PEG)
- Без ГМО

Laboratoires Dermatologiques GamARde-France експерти во областа на дерматологијата создадоа високо ефикасна и сигурна, 100% природна и органска дермокозметика базирана на иновантен микс помеѓу Термална вода од Gamarde les Bains и органското масло од Арган. Благодарение на нејзините заштитувачки, омекнувачки и смирувачки дејства врз кожата, термалната вода  ги намалува и спречува иритациите и црвенилата на кожата, ја омекнува и ја прави поздрава. Маслото од Арган има неверојатни бенефиции за убавината на кожата и косата, благодарение на големото присуство на Омега 6 масните киселини. Поради извонредната хидратантна и хранлива моќ, анти ејџ ефект и обновувачко дејство, ова масло е идеално за враќање на балансот и еластичноста на кожата и дава чувство на комфор и благосостојба.

Сертифицирана како органска од страна на институцијата за органски сертификат Qualité France, согласно стандардите на COSMEBIO, Laboratoires Dermatologiques Gamarde ви гарантира природна козметика каде состојките од растително потекло доаѓаат од органска култура, која е согласна со нормите и правилата на органското одгледување на растенијата и ја почитува и заштитува околината.Сите производи се се максимално нежни и специјално истражувани за да одговараат дури и на најчувствителната и најнежната кожа на лицето и телото на секој член од Вашето семејство .

  • 980 784 MKD

Количина

БИОХАБИТ