Дезодоранс рол он букет цвеќе

Хигиена
50 ml

За сите типови на кожа.

Со природна формула без алуминиум и парабени, има за цел да го неутрализира непријатниот мирис под пазувите. Ја остава кожата да дише и го почитува деликатниот предел на пазувите благодарејќи на смирувачките својства на органскиот Црн слез. Цветниот мирис ќе ве следи во текот на целиот ден.

Начин на употреба:

Нанесете го дезодорансот на пределот под пазувите секогаш кога ќе почувствувате потреба за тоа. Сетете се на златното правило да не нанесувате никаков дезодоранс веднаш по депилацијата на оваа зона.

Важно е да се избегне користење на дезодоранси со парабени или алуминиум, во близина на градите и пазувите, предел кој е богат со лифни канали.

Активни состојки од 100% природно потекло:

Термална вода Gamarde (спречува иритации и црвенила), Алое вера екстракт (смирува), Триетил Цитрат (го неутрализира непријатниот мирис под пазувите), Екстракт од Црн слез (смирува и омекнува).

СОСТОЈКИ: Aqua (Water), Alcohol*, Propanediol, Aloe barbadensis leaf extract*, Triethyl citrate, Gamarde aqua (Gamarde Water), Glyceryl caprylate, Parfum (Fragrance), Malva sylvestris (Mallow) flower extract*, Xanthan gum, Citric acid, Citronellol, Eugenol, Limonene, Linalool.

* состојки од органско потекло

100% од состојките се од природно потекло

31% од вкупните состојки се од органско потекло

Laboratoires Dermatologiques GamARde-France експерти во областа на дерматологијата создадоа високо ефикасна и сигурна, 100% природна и органска дермокозметика базирана на иновантен микс помеѓу Термална вода од Gamarde les Bains и органското масло од Арган. Благодарение на нејзините заштитувачки, омекнувачки и смирувачки дејства врз кожата, термалната вода  ги намалува и спречува иритациите и црвенилата на кожата, ја омекнува и ја прави поздрава. Маслото од Арган има неверојатни бенефиции за убавината на кожата и косата, благодарение на големото присуство на Омега 6 масните киселини. Поради извонредната хидратантна и хранлива моќ, анти ејџ ефект и обновувачко дејство, ова масло е идеално за враќање на балансот и еластичноста на кожата и дава чувство на комфор и благосостојба.

Сертифицирана како органска од страна на институцијата за органски сертификат Qualité France, согласно стандардите на COSMEBIO, Laboratoires Dermatologiques Gamarde ви гарантира природна козметика каде состојките од растително потекло доаѓаат од органска култура, која е согласна со нормите и правилата на органското одгледување на растенијата и ја почитува и заштитува околината.Сите производи се се максимално нежни и специјално истражувани за да одговараат дури и на најчувствителната и најнежната кожа на лицето и телото на секој член од Вашето семејство .

  • 775 504 MKD

Количина

БИОХАБИТ