Течна пудра Беж

Течни пудри
40 g туба

За сите типови на кожа со средни тонови

Формула со концентрирани пигменти за оптимална и лесна покривност. Phyt’s пудрите нудат течна и свиленкаста, немасна, не-комедона текстура која го подобрува тенот и остава континуирана мека и нежна  пудреста покривка на кожата. Многу природна, неправилностите избледуваат, тенот е изедначен, а кожата е измазнета.

Совет плус: За да ја одберете вашата течна пудра, нанесете малку на долната вилица движејќи се кон вратот. Одбраната нијанса треба да се вклопи со вашата кожа без видлив “tidemark”.

Начин на употреба:

Нанесувајте користејќи ги врвовите од прстите, почнувајќи од центарот на лицето кон рабовите.

Phytosqualane, Extract of Aloe Vera*, Natural glycerine, Active moisturiser of vegetable origin from wheat and wood, Talc, Silica, Natural pigments of mineral origin, Vegetable tocopherol

Сертифицирана француска органска декоративна козметика

Phyt’s Органска шминка создаде високо квалитени произвоиди кои ја почитуваат вашата кожа и животна околина. Тие се првата компанија која е целосно органски сертифицирана и нуди целосен асортиман на производи од природно потекло.

Phyt’s Organic Makeup France ги надминуваат минималните стандарди и секогаш се стремат за што е можно повеќе активни состојќи од органско потекло.

  • Путер, восок и масло од растително потекло
  • Растителен витамин Е
  • Екстракти од Органски растенија и есенцијални масла
  • Минерални пигменти за палета на природни бои

Phyt’s Органска шминка ви нуди широка палета на нијанси за безброј makeup комбинации.

  • 1400 MKD

Количина

БИОХАБИТ