Гел за интимна нега

Хигиена
200 g туба

За секојдневна употреба.

Гел за интимна хигиена кој е ултра нежен, нежно чисти, ја почитува физиолошката pH на осетливата слузница благодарение на термалната вода и био маслата со антибактериско, антигабично, антиифламаторно, смирувачко и омекнувачко дејство.

Начин на употреба:

Мала количина од гелот се нанeсува на интмниот дел и обилно се измива со млака вода.

Активни состојки од природно потекло:

Термална вода од Gamarde (смирува иритации), Екстракт од Невен и Хидролат од Нане (омекнува), Етерични масла од Чајно дрво, Гераниум, Цимет, Смрека (омекнува, прочистува, антибактериски, антисептички, антивоспалително).

СОСТОЈКИ: Gamarde aqua (Gamarde Water), Cocamidopropyl betaine, Mentha piperita (Peppermint) leaf water*, Glycerin, Caprylyl/capryl glucoside, Calendula officinalis (Marigold) flower extract*, Lavandula angustifolia (Lavender) flower water*, Dehydroxanthan gum, Glyceryl caprylate, Pelargonium graveolens (Rose Geranium) flower oil*, Melaleuca alternifolia (Tea Tree) leaf oil*, Cinnamomum camphora (Camphor) bark oil, Juniperus virginiana oil, Xanthan gum, Citric acid, Citronellol, Geraniol, Linalool.

* состојки од органско потекло

99% од состојките се од природно потекло

10% од вкупните состојки се од органско потекло

Laboratoires Dermatologiques GamARde-France експерти во областа на дерматологијата создадоа високо ефикасна и сигурна, 100% природна и органска дермокозметика базирана на иновантен микс помеѓу Термална вода од Gamarde les Bains и органското масло од Арган. Благодарение на нејзините заштитувачки, омекнувачки и смирувачки дејства врз кожата, термалната вода  ги намалува и спречува иритациите и црвенилата на кожата, ја омекнува и ја прави поздрава. Маслото од Арган има неверојатни бенефиции за убавината на кожата и косата, благодарение на големото присуство на Омега 6 масните киселини. Поради извонредната хидратантна и хранлива моќ, анти ејџ ефект и обновувачко дејство, ова масло е идеално за враќање на балансот и еластичноста на кожата и дава чувство на комфор и благосостојба.

Сертифицирана како органска од страна на институцијата за органски сертификат Qualité France, согласно стандардите на COSMEBIO, Laboratoires Dermatologiques Gamarde ви гарантира природна козметика каде состојките од растително потекло доаѓаат од органска култура, која е согласна со нормите и правилата на органското одгледување на растенијата и ја почитува и заштитува околината.Сите производи се се максимално нежни и специјално истражувани за да одговараат дури и на најчувствителната и најнежната кожа на лицето и телото на секој член од Вашето семејство .

  • 675 540 MKD

Количина

БИОХАБИТ